b1

12 grudnia Stowarzyszenie "EKOSKOP" przeprowadziło w naszej szkole warsztaty "Naładowani ekologią" w ramach kampanii zorganizowanej przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. Uczniowie klas VI i VII dowiedzieli się jaki związek z baterią ma żaba, czy Napoleon marzył o elektrycznych karabinach i co to było "naczynie z Bagdadu". Poznali historię powstania baterii, a przede wszystkim powody dla których nie należy wyrzucać ich do zwykłych koszy na śmieci. Dowiedzieli się o metalach ciężkich i ich wpływie na nasze zdrowie i zdrowie przyszłych pokoleń. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe odblaski oraz specjalne pojemniki na zużyte baterie. 

DSC 0046W piątek 8 grudnia klasa IV i V wzięły udział w wyjeździe do Rzeszowa. W planie wycieczki znalazły się: pobyt w parku trampolin, spotkanie z Mikołajem, spacer po rzeszowskim rynku oraz zwiedzanie wystawy "Eugeniusz" zorganizowanej przez Centrum Nauki i Zabawy. 

Galeria 

IMG 20171207 100814Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Jedz owoce i warzywa – to na zdrowie dobrze wpływa”

W dniu 7 grudnia 2017 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski dla klas I – V. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 25 uczestników. Jego celem było promowanie zdrowego odżywiania. Oto wyniki: I miejsce – Karolina Fryc, Aleksandra Woźniak – kl. I
Szymon Surowiec, Kamil Pyryt – kl. II
Julia Pawlak, Michał Surowiec – kl. III
II miejsce – Antonina Bebło, Otylia Koczot – kl. I
Gabriela Konefał, Aleksandra Augustyn – kl. II
Milena Wąsik – kl. III, Natalia Kurda – kl. IV
III miejsce – Lena Łagowska, Lilianna Majerov, Szymon Dec, Adrian Sitarz – kl. II
Dominika Surowiec, Anna Szalony – kl. III
Wyróżnienia – Wiktoria Gacek – kl. II, Emilia Bebło – kl. III, Anna Gniewek – kl. V
Udział – Bartłomiej Sitarz, Adam Dziki – kl. III, Monika Pacyna – kl. IV, Magdalena Gniewek – kl. V Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy

W sobotę 2 grudnia w ZSO nr 4 w Rzeszowie miał miejsce etap rejonowy Kuratoryjnego konkursu języka angielskiego. Wśród 237 uczniów zakwalifikowanych do tego etapu była Angelika Woźniak z klasy VII. Chcemy podkreślić, że Angelika znalazła się w grupie najlepszych uczniów spośród prawie 5 tysięcy, którzy uczestniczyli w etapie szkolnym tego konkursu.  

Angeliko - gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap!

IMG 20171130 165558Tradycyjnie 30 listopada i tradycyjnie z gośćmi ze szkoły w Bukowcu, nasi uczniowie świętowali wieczór andrzejkowy. Można było poznać swoją przyszłość w salach wróżb, potańczyć, wziąć udział w konkursach, zjeść pyszne ciasteczko upieczone przez naszych harcerzy i świetnie się bawić. Z czego oczywiście wszyscy chętnie skorzystali. 

Galeria zdjęć

IMG 20171130 103157My to już wiemy! A dokładnie wiedzą to uczniowie klasy IV i VI, którzy wyprawili się do kolbuszowskiej filli Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, żeby poznać tę alternatywną formę czytania. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny.My poznaliśmy historię dziecka, które ogląda świat i zastanawia się co trzeba w nim zmienić. Ponadto zwiedziliśmy bibliotekę, poznaliśmy zasady katalogowania zbiorów oraz wyszukiwania interesujących nas książek. 

IMG 20171201 094734W zeszłym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej zorganizowała kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział czworo uczniów naszej szkoły. W grupie starszej bezkonkurencyjne okazały się nasze uczennice z klasy VII. Angelika Woźniak zajęła I miejsce, a Karolina Stępień III.

Gratulujemy!

 

mm28 listopada rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany dla uczniów klas I – III SP.
Na konkurs wpłynęło 21 prac. Prace były wykonane w formie płaskiej różnymi technikami.
Wybór nie był łatwy, gdyż wszyscy uczniowie bardzo starannie i precyzyjnie wykonali portrety swoich ulubieńców. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody .
Komisja przyznała nagrody następującym uczniom: 

Klasa I

I miejsce- Aleksandra Wożniak
II miejsce- Otylia Koczot
III miejsce - Antonina Bebło
Wyróżnienie – Karolina Fryc

Klasa II
I miejsce- Lilianna Majerov, Dawid Brożyna
II miejsce- Lena Łagowska, Gabriela Konefał
III miejsce- Adrian Sitarz, Szymon Surowiec, Kamil Pyryt
Wyróżnienie – Wiktoria Gacek, Franciszek Radwański, Aleksandra Augustyn

Klasa III
I miejsce - Julia Pawlak
II miejsce- Michał Surowiec
III miejsce- Milena Wąsik
Wyróżnienie- Anna Wiktor

Za udział w konkursie- Wiktoria Olszowy

Gabriela Sudoł

Gratulujemy!
Wszystkie prace można podziwiać w świetlicy szkolnej.

 

6W dniach 3-4 listopada harcerze z naszej 3 DH wybrali się na biwak hufca do Momotów Górnych, urokliwej miejscowości położonej w Lasach Janowskich. Na miejscu po zakwaterowaniu odbył się powitalny kominek, a później poszliśmy spać. W nocy było baaardzo zimno, ale mimo to, rankiem wstaliśmy uśmiechnięci i gotowi do wędrówki. Najpierw czekał nas kilkukilometrowy marsz z opowieściami o partyzantach, którzy podczas wojny działali w tej okolicy. Następnie wykazaliśmy się talentem kulinarnym i w tych plenerowych warunkach ugotowaliśmy dla wszystkich 60 osób, wieeelki kocioł pysznej zupy. W nagrodę zdobyliśmy sprawność "kuchcik". Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy przez ciemny las na grę terenową. Na zakończenie,z bolacymi nogami, zasiedliśmy do pożegnalnego ogniska. Przyjechał nasz autobus i wyruszyliśmy w drogę do domu. Nigdy nie zapomnimy tej wspaniałej przygody!

33

55biwak2dh Amelia Bebło

 

 

 

 

 

22

biw1

P1030984

 13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Ewy Jóźwik. Występ rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie w montażu słowno - muzycznym przedstawili drogę Polaków w walce o odzyskanie niepodległości od ostatniego rozbioru, aż do roku 1918. 

Po występie Pani dyrektor wyróżniła uczniów, którzy brali uział w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym z okazji Święta Niepodległości.