aa114 października to dzień, w którym nauczyciele mają swoje święto. Nie zapomnieli o tym uczniowie naszej szkoły – w podzięce za codzienny trud pedagogów klasa IV przygotował zabawny występ.

 

 Galeria

    Dnia 04.10.2019r. pojechaliśmy do Laboratorium Olimp Labs, które znajduję się w Dębicy i jest firmą farmaceutyczną. Na miejscu widzieliśmy proces powstawania leków oraz suplementów diety. Zostały nam zaprezentowane niezwykłe pokazy chemiczne, które zapamiętamy na długo.

20191003 133543W dniu 3 października uczniowie klasy piątej wraz z uczniami z równoległych klas ze szkół w Kupnie, Bukowcu, Zarębkach i Przedborzu w ramach edukacji ekologicznej odwiedzili Siedzibę Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie. Wysłuchali pogadanki oraz obejrzeli na temat funkcji lasu, żyjących tam zwierząt i roślin, funkcjonowania nadleśnictwa. Uczniowie z ciekawością obejrzeli eksponaty w Centrum Edukacji Ekologicznej. Kolejnym punktem tej wyprawy, były zabawy integracyjne i gry terenowe na terenie Nadleśnictwa. Sprawdzały one wiedzę uczniów, umożliwiły integrację i sprawiły mnóstwo radości. Na zakończenie odbyło się pieczenie kiełbasek i wspólne zdjęcia.

Galeria

Prosimy o zapoznanie się z Komunikatem dyrektora Centralnej  Komisji  Egzaminacyjnej w sprawie szczegółowych  sposobów dostosowania  warunków  i  form  przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020

Komunikat CKE

P1040810Jednym z najważniejszych świąt w naszej szkole jest Święto Patrona Szkoły - Szarych Szeregów. Odbywa się ono zawsze pod koniec września i jest odchodzone bardzo uroczyście. Podczas tego wyjątkowego dnia następuje również przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w kolbuszowej Górnej. Podobnie było w tym roku.

Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą o godz. 9.00 w Kościele parafialnym. Czynny udział wzięli w niej: zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły. Po zakończeniu mszy świętej wszyscy udali się na uroczystą akademię. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkoły pani dyrektor Barbara Batory powitała zgromadzonych. Następnie uczniowie klasy VIII zaprezentowali krótki montaż słowno muzyczny "Pięknie umierać i pięknie żyć".

Kulminacyjnym momentem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej przez pania dyrektor. Dumne pierwszaki na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały dyplomy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem wsparli pierwszaków podczas tego wyjątkowego dnia.

Galeria

W dniach 8-10 kwietnia nasi uczniowie będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. W tych dniach odbywać się będą dwie pierwsze lekcje, następnie po obiedzie, od godziny 10.30 uczniowie będą uczestniczyć w naukach w kościele. Po nich rozchodzą się do domów. Dla uczniów potrzebujących opieki będzie czynna świetlica szkolna. 

20190322 100146Śpiewem, tańcem i paleniem marzanny w piątek 22 marca powitaliśmy wiosnę. Każda klasa ubrana w wylosowany wcześniej kolor prezentowała swoje przygotowania do przyjścia wiosny. Uczniowie śpiewali wiosenne piosenki, prezentowali swoje Panie Wiosny i marzanny, rozwiązywali zagadki, skakali przez skakankę, kopali piłkę, pisali wiersze i tańczyli. Było dużo zabawy i sporo rywalizacji. Teraz wszyscy czekamy na nagrodę - WIOSNĘ:)

Galeria

20190319 122247Gościliśmy dzisiaj w ZSAE w Weryni na XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały Karolina Stępień w języku angielskim oraz Wiktoria Dębiak i Amelia Bebło w języku niemieckim. Miło nam poinformować, że w dużej i bardzo wyrównanej stawce recytatorów doceniona została Wiktoria zajmując II miejsce.
                                                        Gratulujemy!

20190316 092329W sobotę 16 marca po raz kolejny zaprosiliśmy przedszkolaków do poznawania naszej szkoły w ramach dnia otwartego. Tradycyjnie klasa III przygotowała dla swoich młodszych kolegów krótki występ artystyczny poświęcony szkole. Na całością czuwała Pani Zofia Gil, która od września zostanie wychowawczynią pierwszoklasistów. Następnie przedszkolaki z rodzicami i rodzeństwem wyruszyły na zwiedzanie szkoły. Dzieci miały okazję pooglądać pracownie, pomoce dydaktyczne, wziąć udział w pokazach, doświadczeniach i zabawach przygotowanych przez starszych kolegów. Natomiast ich rodzice mogli poznać ofertę szkoły i porozmawiać z nauczycielami.

20190316 09531620190316 092438

    20190316 09490120190316 101229

20181221 110454„Taka niezwykła noc przypada tylko raz do roku. Przynosi radość i niebiański pokój. Dzieciątko małe w żłóbku już leży. Kto tylko może, do niego bieży….”
W nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przeżywali przedświąteczny piątek. Odbyły się wigilie klasowe zorganizowane wspólnie z wychowawcami klas, z pomocą rodziców. Przygotowane posiłki, śpiew kolęd oraz życzenia z opłatkiem w ręku sprzyjały życzliwej atmosferze oraz integracji zespołów klasowych.
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas najmłodsi uczniowie, którzy podczas apelu wigilijnego przedstawili jasełka pt.: „Ach! Co za noc” przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, króli…Uroku inscenizacji dodała oprawa muzyczna, śpiew pastorałek oraz nutka humoru i współczesności.
W styczniu na przedstawienie jasełkowe do naszej szkoły zaproszono przedszkolaków, a w niedzielę 13 stycznia mogli je obejrzeć wszyscy mieszkańcy na specjalnym występie w kościele parafialnym.

Galeria