Dnia 21 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs „Matematyczny As Czwartych Klas”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych gminy Kolbuszowa: SP Przedbórz, SP Domatków, SP nr 2 w Kolbuszowej, SP nr 1 w Kolbuszowej, SP Bukowiec, SP Werynia, SP Widełka, SP Zarębki i SP Kolbuszowa Górna.
Celem konkursu było poszerzenie i pogłębienie wiadomości i umiejętności matematycznych uczniów oraz wyłonienie talentów w tej dziedzinie. Uczniowie rozwiązywali zadania w pięciu konkurencjach: zadania zamknięte, zadania tekstowe, krzyżówka, figury geometryczne oraz skala i plan. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności matematycznych.
Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce - Eryk Wójcicki SP nr 1 w Kolbuszowej
II miejsce - Paweł Starzec SP Przedbórz
III miejsce - Maciej Słotwiński SP Przedbórz

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Gunia, który zajął szóste miejsce oraz Natalia Kurda. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

IMG 20180317 091236W sobotę 17 marca gościliśmy przedszkolaków, którzy od września chcieliby rozpocząć naukę w naszej szkole. Mimo niesprzyjającej pogody przybyli do nas wraz ze swoimi rodzicami i często rodzeństwem. Nasi uczniowie pokazali im czego i w jaki sposób się uczą, jak się bawią i spędzają czas w szkole. Nasi goście mogli poznać szkołę, sale lekcyjne, świetlicę i wszystkie zakamarki. Mieli możliwość poznać i porozmawiać z nauczycielami, a przede wszystkim poznać przyszłą wychowawczynię pierwszaków – Panią Genowefę Frankiewicz. To właśnie pod jej kierunkiem klasa III wystąpiła z ciekawym przedstawieniem o „dorastaniu” od bajek do szkoły. W różnych sala przedszkolaki poznawały tajniki szkolnego życia: były doświadczenia fizyczne i chemiczne, układanki i klocki logiczne, zabawy przy tablicy interaktywnej i w pracowni komputerowej oraz wspólne śpiewy. Mogli również spróbować swoich sił w przygotowaniu palmy wielkanocnej, do czego zapraszali nasi harcerze.
Okazało się, że we wrześniu dołączą do nas rozśpiewane, wesołe i ciekawe świata pierwszaki.   

    Galeria

IMG 20180308 101144

8 marca w naszej szkole zrobiło się kolorowo za sprawą wiosennych tulipanów, którymi nasi uczniowie obdarowywali swoje panie i koleżanki. Kwiatów było całe mnóstwo, a oprócz nich słodycze, słodycze i….słodycze. Chłopcy z klasy IV postanowili świętować całą lekcję i zaprosili swoje koleżanki na pizzę. Była pyszna.

W naszej szkole nie tylko uczymy się, ale również bawimy. Ostatnio dzięki występom artystów z cyrku "Szok", który oglądaliśmy wspólnie z przedszkolakami i rodzicami. A oto niektóre cyrkowe atrakcje

DSCN5616

W poniedziałek 5 marca w świetlicy szkolnej odbył się konkurs ortograficzny dla klasy II i III SP      ”SZKOLNY MISTRZ ORTOGRAFII”.
W konkursie wzięło udział dziesięciu uczniów, których zadaniem było napisanie dyktanda ze słuchu.
Wyniki konkursu :                                                                                                                            I miejsce- Wiktoria Olszowy- kl. III, Franciszek Radwański kl.II
II miejsce-Milena Wąsik – kl. III, Dawid Brożyna kl.II                                                                                                          III miejsce- Emilia Bebło- kl. III, Adrian Sitarz kl.II


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody za wyróżnione miejsca.
Gratulujemy!

DSCN5613      DSCN5614    DSCN5606

 

28512162 489764354752375 1503635590 nI SZKOLNY KONKURS
PIĘKNEGO CZYTANIA PO NIEMIECKU
LESEMEISTER

W dniu 20 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim „Lesemeister”. Uczniowie klasy siódmej SP w Kolbuszowe Górnej czytali fragmenty krótkich opowiadań w języku niemieckim. Mimo iż teksty nie były łatwe, wszyscy uczniowie dobrze sobie z nimi poradzili. Po podsumowaniu wyników dnia 22 marca nastąpiło oficjalne ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców.

I miejsce Angelika Wożniak
II miejsce Martyna Gunia
III miejsce Katarzyna Podgórska
Wyróżnienie: Stanisław Małodobry

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy już na kolejną edycję za rok.

zawodyW dniu 19 lutego odbyły się w naszej szkole Powiatowe Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym (drużynowym). Reprezentacje dziewcząt i chłopców z wszystkich gmin Powiatu Kolbuszowskiego rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny. Po emocjonującej grze wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła SP w Przedborzu, a wśród chłopców I miejsce zdybyli uczniowie klasy VI naszej szkoły: Paweł Czachor i Wiktor Kret. 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wygranej na szczeblu rejonowym!

IMG 20180205 104430 BURST2Podczas ferii zimowych w naszej szkole spotykali się sportowcy oraz harcerze. 29 stycznia wspólnie z UKS "Spartakus" zorganizowaliśmy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej. W turnieju brali udział uczniowie z terenu Gminy Kolbuszowa.

Na dwóch zbiórkach zebrali się także harcerze z naszej drużyny. Tematem przewodnim zbiórek były szyfry i ich wykorzystanie w pracy harcerskiej. Harcerze trudzili się z szyfrowaniem i rozszyfrowywaniem wiadomości i zadań. Były piosenki, pląsy i zabawy na  śniegu. Odbył się także bieg patrolowy w budynku szkoły, który wygrał patrol dh Amelii i dh Pawła. 

IMG 20180205 105841 IMG 20180205 105338 IMG 20180205 112307 IMG 20180205 112228 

jas1W ostatnim dniu przed rozpoczęciem przerwy świątecznej w naszej szkole zapanowała bożonarodzeniowa atmosfera. Najpierw każda klasa świętowała sama ze swoim wychowawcą. Był opłatek, wzajemne życzenia, kolędy i pyszny barszcz z grzybami. Później do uczniów dołączyli rodzice i wszyscy mieli ogromną przyjemność obejrzenia jasełek, które przygotowała klasa III. Były to niezwykłe jasełka. Z szopką, Maryją, Józefem i Dzieciątkiem, ale także przedstawicielam różnych europejskich państw. Dowiedzieliśmy się o zwyczjach świątecznych jakie w nich panują, ale przede wszystkim o tym, że niezależnie od państwa, Boże Narodzenie to czas kiedy należy się zatrzymać i wyciszyć. 

Życzymy więc wszystkim naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, aby ten świąteczny czas był czasem wyciszenia, spokoju i radości. 

Wesołych Świąt

str1Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs "Najpiękniejszy stroik świąteczny". Każda klasa mogła zgłosić jeden, wspólnie zrobiony stroik. Warunkiem było wykorzystanie wyłącznie naturalnych lub samodzielnie zrobionych elementów. W ostatni czwartek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Oto jego wyniki:

I miejce - klasa II i III

II miejsce - klasa IV i VII

 III miejsce - klasa I, V i VI

 

Zwycięzcom gratulujemy str5

str3str4

str2