IMG 2641W dniu 26 listopada w naszej szkole odbyło się święto"Pluszowego Misia".
Uczniowie z klas I-III SP przynieśli do szkoły w tym dniu swojego ulubionego pluszaka.
Następnie odbyła się prezentacja multimedialna misiów z przeszłości i współczesnych tzn. uczniowie dowiedzieli się o historii Pluszowego Misia jak również poznali bohaterów z bajek, gdzie bohaterami są misie m.in Miś Uszatek, miś Yogi, miś Paddington czy Kubuś Puchatek. Chętni uczniowie podzielili się historią o swoim przyjacielu- misiu.
Nie zabrakło też humoru podczas malowania z zamkniętymi oczami sylwetki misia. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani miodem ,przysmakiem każdego misia.

IMG 2642   IMG 2635  

IMG 3187W piątek 9 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 100 urodzinach Polski. Były prezenty, "sto lat" i tort. Każda klasa przybyła na urodziny z prezentami dla Polski. Były one okazją do wykazania się talentem, pomysłowością i kreatywnością. Uczniowie przynosili piosenki, tańce ludowe, wiadomości o Polsce w formie plakatów i prezentacji oraz życzenia urodzinowe. O godzinie 11:11 wspólnie z tysiącami polskich szkół odśpiewaliśmy hymn państwowy. Na "100 lat niepodległości" wykonaliśmy sto skoków przez skakankę oraz sto podbić piłki. Na koniec odśpiewaliśmy "Sto lat" i częstowaliśmy się fantastycznym tortem. 

Dziękujemy naszym wspaniałym rodziciom za włączenie się w przygotowanie tej imprezy. Przede wszystkim mamom uczniów klasy IV za pyszne pierogi, które degustowaliśmy w ramach poznawania kuchni polskiej, oraz mamom z rady rodziców za rewelacyjny tort urodzinowy!

Galeria 1  Galeria 2

IMG 3046

 Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy w czwartkowy wieczór 8 listopada. Zaprosiliśmy wtedy uczniów, rodziców oraz całą społeczność Kolbuszowej Górnej na wspólne śpiewanie w ramach koncertu pieśni patriotycznych "Z piosenką przez dzieje Polski".Od "Roty", aż po ""Mury" śpiewaliśmy i rozmyślaliśmy o losach Polski, która nie jedan raz traciła swoją wolność. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu; rodzicom, uczniom, rodzeństwu za ten wspólny, ciepły i wzruszający wieczór. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

IMG 2578

W dniu 24 października w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu " W krainie baśni H.CH. Andersena".

Uczniowie klas I-III SP wykonali prace plastyczne - ilustracje wybranej przez siebie baśni Andersena.
Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce - Gabriela Konefał kl.III
II miejsce- Karolina Fryc kl. II- , Wiktoria Gacek kl.III
III miejsce- Szymon Dec kl.III
Wyróżnienie: Aleksandra Woźniak kl.III, Aleksandra Augustyn kl. III

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki

                                                              IMG 2573

20180928 103934Tegoroczne obchody Święta Patrona Szkoły tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą św. w naszym kościele parafialnym, po której nastąpił przemarsz do szkoły. Tutaj miało miejsce długo oczekiwane wydarzenie, a mianowicie otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele władz samorządowych oraz reprezentanci naszej szkoły na czele z panią dyrektor. Po serii strzałów na bramkę, w której ochoczo wzięli udział zaproszeni goście, wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną. Tam wysłuchaliśmy koncertu piosenek harcerskich i patriotycznych w przepięknym wykonaniu naszego szkolnego chóru. Następnie scenę objęli w posiadanie uczniowie klasy pierwszej. Śpiewali, recytowali, odpowiadali na dziesiątki pytań starszych uczniów i w końcu zasłużyli na złożenie uroczystego ślubowania.

Witamy nowych uczniów w naszym gronie i życzymy im wielu sukcesów i radości w nowym, szkolnym życiu J

 

                                                                                                                                                                

                            
 

IMG 20180517 084804

Karolina Stępień, nasza uczennica z klasy VII okazała się najlepszą recytatorką poezji angielskiej w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego "Młody Recytator - Artysta" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Przedborzu. Karolina ujęła jury przepiękną interpretacją wiersza "The daffodiles", z idealnie dobraną muzyką i rekwizytami. Jej wykonanie wywołało ogromne wzruszenie wśród słuchaczy.

Karolinko, gratulujemy!

 

 

IMG 20180516 145204 BURST216 maja to długo oczekiwany przez uczniów klasy IV i V dzień. Na tę datę zaplanowana była wycieczka obu klas do Krosna i w jego okolice. Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Diedzictwa Szkła. Najpierw zwiedziliśmy całe centrum oraz piwnice pod krośnieńskim rynkiem. Poznaliśmy dzieje tak rozwiniętego tutaj przemysłu szklarskiego, proces produkcji szkła oraz sposoby jego zdobienia. Później wzięliśmy udział w warsztatach. Najpierw każdy z nas wybił sobie pamiątkową szklaną pieczęć,  a następnie spróbowaliśmy swoich sił w malowaniu na szkle. Powstałe piekne obrazki zabraliśmy do domu. Po czasie wolnym spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem, który bardzo ciekawie opowiedział nam o samym mieście. Po południu wyruszyliśmy w kierunku rezerwatu "Przadki", a ostatnim punktem programu były ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu. 

P104027515 maja po raz piętnasty nasza szkoła zorganizowała gminny konkurs poświęcony patronowi szkoły pod hasłem "Śladami Szarych Szeregów". Jak co roku, do sprawdzenia swojej wiedzy zgłosili się uczniowie z niemal wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Gościliśmy drużyny ze szkół w Bukowcu, Domatkowie, Kupnie, Weryni, Widełce, Zarębkach oraz nr 2 w Kolbuszowej. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą utworzenia ZHP, tematem tegorocznych zmagań były właśnie początki ruchu skautowego na ziemiach polskich. Mimo wielu zadań o dużym stopniu trudności rywalizacja była bardzo wyrównana. Laureatami konkursu zostały drużyny:

SP nr 2 w Kolbuszowej - I miejsce

SP w Domatkowie - II miejsce

SP w Zarębkach - III miejsce

Gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom konkursu, gdyż wszyscy wykazali się ogromną wiedzą, a drużyny dzieliły bardzo niewielkie różnice punktowe. Dziękujemy opiekunom za wszpaniałe przygotowanie uczniów.

Do zobaczenia za rok!

 

IMG 20180510 124308W dniu 10 maja 2018 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej nastąpiło rozstrzygnięcie oraz nagrodzenie laureatów gminnego konkursu plastycznego pod hasłem Wyjątkowa Kartka urodzinowa dla Polski. Laureatkami konkursu zostały uczennice naszej szkoły - II miejsce zajęła Amelia Bebło, a III Wiktoria Dębiak, obie z klasy VI.

Gratutulujemy!

P104021923 marca został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy dla klas II – III pt. „Magiczny świat wierszy Jana Brzechwy”. Wzięło w nim udział 20 uczniów. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa oraz wyłonienie najlepszych czytelników. Oto zwycięzcy: I miejsce – Aleksandra Augustyn kl. II, Wiktoria Olszowy kl. III II miejsce – Franciszek Radwański kl. II, Michał Surowiec kl. III III miejsce – Lena Łagowska kl. II, Dominika Surowiec kl. III Wyróżnienia: Wiktoria Gacek, Lilianna Majerov, Dawid Brożyna – kl. II Emilia Bebło, Anna Szalony, Maciej Gunia, Kacper Stępień, Filip Starzec – kl. III Udział: Gabriela Konefał, Adrian Sitarz, Kamil Pyryt, Szymon Dec, Szymon Surowiec, Szymon Wlazło – kl. II
Również uczniowie klasy czwartej brali udział w konkursie czytelniczym pt. „Podróż przez świat” na podstawie książki Alfreda Szklarskiego „Tomek w krainie kangurów”. Pierwsze miejsce zdobyła Hanna Radwańska, a drugie Mateusz Bogacz.


Gratulujemy zwycięzcom!