mm28 listopada rozstrzygnięty został konkurs plastyczny zorganizowany dla uczniów klas I – III SP.
Na konkurs wpłynęło 21 prac. Prace były wykonane w formie płaskiej różnymi technikami.
Wybór nie był łatwy, gdyż wszyscy uczniowie bardzo starannie i precyzyjnie wykonali portrety swoich ulubieńców. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody .
Komisja przyznała nagrody następującym uczniom: 

Klasa I

I miejsce- Aleksandra Wożniak
II miejsce- Otylia Koczot
III miejsce - Antonina Bebło
Wyróżnienie – Karolina Fryc

Klasa II
I miejsce- Lilianna Majerov, Dawid Brożyna
II miejsce- Lena Łagowska, Gabriela Konefał
III miejsce- Adrian Sitarz, Szymon Surowiec, Kamil Pyryt
Wyróżnienie – Wiktoria Gacek, Franciszek Radwański, Aleksandra Augustyn

Klasa III
I miejsce - Julia Pawlak
II miejsce- Michał Surowiec
III miejsce- Milena Wąsik
Wyróżnienie- Anna Wiktor

Za udział w konkursie- Wiktoria Olszowy

Gabriela Sudoł

Gratulujemy!
Wszystkie prace można podziwiać w świetlicy szkolnej.

 

6W dniach 3-4 listopada harcerze z naszej 3 DH wybrali się na biwak hufca do Momotów Górnych, urokliwej miejscowości położonej w Lasach Janowskich. Na miejscu po zakwaterowaniu odbył się powitalny kominek, a później poszliśmy spać. W nocy było baaardzo zimno, ale mimo to, rankiem wstaliśmy uśmiechnięci i gotowi do wędrówki. Najpierw czekał nas kilkukilometrowy marsz z opowieściami o partyzantach, którzy podczas wojny działali w tej okolicy. Następnie wykazaliśmy się talentem kulinarnym i w tych plenerowych warunkach ugotowaliśmy dla wszystkich 60 osób, wieeelki kocioł pysznej zupy. W nagrodę zdobyliśmy sprawność "kuchcik". Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy przez ciemny las na grę terenową. Na zakończenie,z bolacymi nogami, zasiedliśmy do pożegnalnego ogniska. Przyjechał nasz autobus i wyruszyliśmy w drogę do domu. Nigdy nie zapomnimy tej wspaniałej przygody!

33

55biwak2dh Amelia Bebło

 

 

 

 

 

22

biw1

P1030984

 13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Akademię przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Ewy Jóźwik. Występ rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie w montażu słowno - muzycznym przedstawili drogę Polaków w walce o odzyskanie niepodległości od ostatniego rozbioru, aż do roku 1918. 

Po występie Pani dyrektor wyróżniła uczniów, którzy brali uział w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym z okazji Święta Niepodległości.

IMG 20171106 WA00003 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. Konkurs był elementem obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowały Natalia Kurda i Hania Radwańska z klasy IV jako zespół oraz solistka - Magdalena Surowiec z klasy VI. Madzia zdążyła nas już przyzwyczaić do swoich sukcesów muzycznych. Także tym razem nie zawiodła i wyśpiewała II miejsce w kategorii soliści klasy IV -VII. Natomiast nasze nowicjuszki zostały nagrodzone wyróżnieniem w kategorii zespół. Na podkreślenie zasługuje fakt, że kategoria wiekowa wśród zespołów obejmowała uczniów od szkoły podstawowej, aż po średnią.  

Dziewczyny - byłyście świetne !

zadW Dzień Zaduszny na cmentarzu parafialnym w Kolbuszowej miały miejsce Harcerskie Zaduszki. W strugach deszczu nasi harcerze wraz z harcerzami z innych drużyn Hufca Kolbuszowa modlili się za zmarłych ze swoich rodzin, wszystkich poległych spoczywających na kolbuszowskim cmentarzu oraz wspominali harcerzy, którzy odeszli na Wieczną Wartę.

Dziękujemy dh Ani, Karolinie i Klaudii za służbę!

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się w akcję zbiórki pieniędzy dla poszkodowanej w pożarze rodziny z Weryni. 

 

Samorząd Uczniowski

P1030946W pechowy piątek 13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Główna uroczystość miała miejsce o godzinie 11.00, ale już od rana szkolnymi korytarzami przemykali uczniowie chowając pod kurtkami piękne, kolorowe kwiaty.

Uroczystą akademię przygotowała klasa IV z wsparciem kilku koleżanek z klasy VII. Rozpoczęło się trochę dziwnie, bo oto na szkolnym korytarzu, podczas przerwy stanęła grupa uczniów ubranych w codzienne, szkolne stroje. Szybko jednak okazało się, że i oni pod szarymi bluzami coś chowają - eleganckie, galowe stroje, tak adekwatne do tej szkolnej uroczystości. Wierszami, żartami i pięknym śpiewem wywołali radość i wzruszenie wśród widzów. 

Z życzeniami tego dnia śpieszyli nie tylko uczniowie i rodzice. Pani dyrektor odczytała niektóre życzenia, jakie dotarły do nas pocztą; od władz i instytucji zaprzyjaźnionych z naszą szkołą. Tradycyjnie, na zakończenie uroczystości nauczycielom i pracownikom szkoły zostały wręczone nagrody Dyrektora Szkoły. 

Nagrodzonym gratulujemy, a uczniom dziękujemy za piękne świętowanie!

 

P1030941P1030944P1030948P1030951

IMG 295929 września, w 26 rocznicę nadania naszej szkole imienia Szarych Szeregów, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Rozpoczęliśmy mszą świętą w naszym kościele, a następnie uroczystości przeniosły się do szkoły. Najpierw uczniowie klasy VII w bardzo interesującym występie przypomnieli nam historię Szarych Szeregów, a szczególnie bohaterskie postawy harcerzy z tamtego okresu. Pokazali, że takie postawy mogą być wzorem także dla współczesnej młodzieży.
Kolejnym elementem obchodów Święta Patrona Szkoły było przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów szkoły. Najpierw pierwszaki zostały dokładnie przepytane, a kiedy jury uznało egzamin za zaliczony złożyli ślubowanie. Na koniec pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia.
Dziękujemy wszystkim gościom i rodzicom za obecność, życzenia i prezenty dla uczniów.

IMG 2937IMG 2972

IMG 2929IMG 2988


5W dniu 23 września Drużyna Harcerska z naszej szkoły pojechała z harcerzami Kolbuszowskiego Hufca na 2-dniową wycieczkę do Zakopanego. Wyjechaliśmy o godzinie 4.00 rano. Na miejscu dołączył do nas przewodnik tatrzański. Najpierw oglądaliśmy skocznie narciarskie, na których odbywają się zawody w skokach. Pierwszym obiektem, który zwiedzaliśmy było Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Podziwialiśmy pięknie zdobione wnętrze sanktuarium. Kolejną atrakcją było zwiedzenie najstarszego kościoła w Zakopanem oraz pobliskiego cmentarza zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, odwiedziliśmy symboliczny grób generała Mariusza Zaruskiego, Willę „Krywań”, gdzie mieszkał i starą siedzibę TOPR. W czasie deszczu wjechaliśmy kolejką górską na Gubałówkę. Tak zakończył się pierwszy dzień pobytu. Spaliśmy w Bukowinie Tatrzańskiej w schronisku harcerskim "Głodówka". Drugi dzień to już prawdziwa górska wyprawa! Najpierw byliśmy na Mszy św. na Wiktorówkach, potem na Rusinowej Polanie, cel -Gęsia Szyja –1448 metrowy szczyt. Przepiękne widoki gór po drodze. Pod koniec wycieczki wszyscy udaliśmy się na słynne Krupówki, aby kupić pamiątki dla siebie i naszych bliskich, a także zjeść posiłek.

Ta wycieczka pokazała nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto zwiedzać jego zakątki.

Czuwaj

1

                 Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018.                           Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było dla Was fascynującą przygodą, a szkoła miejscem radości i wielu przyjaźni.