IMG 20180205 104430 BURST2Podczas ferii zimowych w naszej szkole spotykali się sportowcy oraz harcerze. 29 stycznia wspólnie z UKS "Spartakus" zorganizowaliśmy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej. W turnieju brali udział uczniowie z terenu Gminy Kolbuszowa.

Na dwóch zbiórkach zebrali się także harcerze z naszej drużyny. Tematem przewodnim zbiórek były szyfry i ich wykorzystanie w pracy harcerskiej. Harcerze trudzili się z szyfrowaniem i rozszyfrowywaniem wiadomości i zadań. Były piosenki, pląsy i zabawy na  śniegu. Odbył się także bieg patrolowy w budynku szkoły, który wygrał patrol dh Amelii i dh Pawła. 

IMG 20180205 105841 IMG 20180205 105338 IMG 20180205 112307 IMG 20180205 112228 

jas1W ostatnim dniu przed rozpoczęciem przerwy świątecznej w naszej szkole zapanowała bożonarodzeniowa atmosfera. Najpierw każda klasa świętowała sama ze swoim wychowawcą. Był opłatek, wzajemne życzenia, kolędy i pyszny barszcz z grzybami. Później do uczniów dołączyli rodzice i wszyscy mieli ogromną przyjemność obejrzenia jasełek, które przygotowała klasa III. Były to niezwykłe jasełka. Z szopką, Maryją, Józefem i Dzieciątkiem, ale także przedstawicielam różnych europejskich państw. Dowiedzieliśmy się o zwyczjach świątecznych jakie w nich panują, ale przede wszystkim o tym, że niezależnie od państwa, Boże Narodzenie to czas kiedy należy się zatrzymać i wyciszyć. 

Życzymy więc wszystkim naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, aby ten świąteczny czas był czasem wyciszenia, spokoju i radości. 

Wesołych Świąt

str1Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs "Najpiękniejszy stroik świąteczny". Każda klasa mogła zgłosić jeden, wspólnie zrobiony stroik. Warunkiem było wykorzystanie wyłącznie naturalnych lub samodzielnie zrobionych elementów. W ostatni czwartek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Oto jego wyniki:

I miejce - klasa II i III

II miejsce - klasa IV i VII

 III miejsce - klasa I, V i VI

 

Zwycięzcom gratulujemy str5

str3str4

str2

b1

12 grudnia Stowarzyszenie "EKOSKOP" przeprowadziło w naszej szkole warsztaty "Naładowani ekologią" w ramach kampanii zorganizowanej przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. Uczniowie klas VI i VII dowiedzieli się jaki związek z baterią ma żaba, czy Napoleon marzył o elektrycznych karabinach i co to było "naczynie z Bagdadu". Poznali historię powstania baterii, a przede wszystkim powody dla których nie należy wyrzucać ich do zwykłych koszy na śmieci. Dowiedzieli się o metalach ciężkich i ich wpływie na nasze zdrowie i zdrowie przyszłych pokoleń. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe odblaski oraz specjalne pojemniki na zużyte baterie. 

DSC 0046W piątek 8 grudnia klasa IV i V wzięły udział w wyjeździe do Rzeszowa. W planie wycieczki znalazły się: pobyt w parku trampolin, spotkanie z Mikołajem, spacer po rzeszowskim rynku oraz zwiedzanie wystawy "Eugeniusz" zorganizowanej przez Centrum Nauki i Zabawy. 

Galeria 

IMG 20171207 100814Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Jedz owoce i warzywa – to na zdrowie dobrze wpływa”

W dniu 7 grudnia 2017 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski dla klas I – V. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 25 uczestników. Jego celem było promowanie zdrowego odżywiania. Oto wyniki: I miejsce – Karolina Fryc, Aleksandra Woźniak – kl. I
Szymon Surowiec, Kamil Pyryt – kl. II
Julia Pawlak, Michał Surowiec – kl. III
II miejsce – Antonina Bebło, Otylia Koczot – kl. I
Gabriela Konefał, Aleksandra Augustyn – kl. II
Milena Wąsik – kl. III, Natalia Kurda – kl. IV
III miejsce – Lena Łagowska, Lilianna Majerov, Szymon Dec, Adrian Sitarz – kl. II
Dominika Surowiec, Anna Szalony – kl. III
Wyróżnienia – Wiktoria Gacek – kl. II, Emilia Bebło – kl. III, Anna Gniewek – kl. V
Udział – Bartłomiej Sitarz, Adam Dziki – kl. III, Monika Pacyna – kl. IV, Magdalena Gniewek – kl. V Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Gratulujemy

W sobotę 2 grudnia w ZSO nr 4 w Rzeszowie miał miejsce etap rejonowy Kuratoryjnego konkursu języka angielskiego. Wśród 237 uczniów zakwalifikowanych do tego etapu była Angelika Woźniak z klasy VII. Chcemy podkreślić, że Angelika znalazła się w grupie najlepszych uczniów spośród prawie 5 tysięcy, którzy uczestniczyli w etapie szkolnym tego konkursu.  

Angeliko - gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap!

IMG 20171130 165558Tradycyjnie 30 listopada i tradycyjnie z gośćmi ze szkoły w Bukowcu, nasi uczniowie świętowali wieczór andrzejkowy. Można było poznać swoją przyszłość w salach wróżb, potańczyć, wziąć udział w konkursach, zjeść pyszne ciasteczko upieczone przez naszych harcerzy i świetnie się bawić. Z czego oczywiście wszyscy chętnie skorzystali. 

Galeria zdjęć

IMG 20171130 103157My to już wiemy! A dokładnie wiedzą to uczniowie klasy IV i VI, którzy wyprawili się do kolbuszowskiej filli Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie, żeby poznać tę alternatywną formę czytania. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny.My poznaliśmy historię dziecka, które ogląda świat i zastanawia się co trzeba w nim zmienić. Ponadto zwiedziliśmy bibliotekę, poznaliśmy zasady katalogowania zbiorów oraz wyszukiwania interesujących nas książek. 

IMG 20171201 094734W zeszłym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 2 w Kolbuszowej zorganizowała kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział czworo uczniów naszej szkoły. W grupie starszej bezkonkurencyjne okazały się nasze uczennice z klasy VII. Angelika Woźniak zajęła I miejsce, a Karolina Stępień III.

Gratulujemy!