zorroTradycyjnie, zbliżające się Mikołajki klasy III, IV, V i VI postanowiły świętować wizytą w teatrze Maska w Rzeszowie. Wybór padł na spektakl "Zorro". Było w nim dużo tańca, śpiewu i gwaru. Kolorowe suknie, wielkie sombrera, pojedynki na szpady, Zorro uciekający przed żołnierzami pomiędzy fotelami widzów. Wszystko to pozostawiło niesamowite wrażenia. Wcześniej jeszcze zwiedziliśmy Trasę Podziemną i poznali mały fragment historii Rzeszowa. To był udany wyjazd. 

20191118 110054

"Czad zabija" - z prelekcją pod takim hasłem przybyli do nas strażacy z PSP z Kolbuszowej. Panowie przypomnieli zasady dotyczące bezpiecznego ogrzewania naszych domów zimą, wyjaśnili jak chronić się przed czadem oraz co robić w sytuacji kiedy się pojawi. Zachęcali do zainstalowania czujki alarmującej o pojawieniu się tego śmiertelnie trującego gazu oraz uczulali na zwaracnie uwagi osobom starszym i mieszkającem samotnie. Na koniec przepytali uczniów ze znajomości zasad zachowania w sytuacjach zagrożenia. Test wypadł pomyślnie. 

20191108 113715

 W piątek 8 listopada uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najpierw, razem z kilkoma tysiącami szkół w całej Polsce, odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Następnie uczniowie klasy VI zaprezentowali odcinek teleturnieju "Jeden z dziesięciu", w którym przedstawili historię utratry i odzyskania niepodległości. Swoim śpiewem wsparli ich uczniowie klasy II, V oraz VIII. 

 

 

 20191108 11312720191108 11222620191108 11373720191108 114347


aa114 października to dzień, w którym nauczyciele mają swoje święto. Nie zapomnieli o tym uczniowie naszej szkoły – w podzięce za codzienny trud pedagogów klasa IV przygotował zabawny występ.

 

 Galeria

    Dnia 04.10.2019r. pojechaliśmy do Laboratorium Olimp Labs, które znajduję się w Dębicy i jest firmą farmaceutyczną. Na miejscu widzieliśmy proces powstawania leków oraz suplementów diety. Zostały nam zaprezentowane niezwykłe pokazy chemiczne, które zapamiętamy na długo.

20191003 133543W dniu 3 października uczniowie klasy piątej wraz z uczniami z równoległych klas ze szkół w Kupnie, Bukowcu, Zarębkach i Przedborzu w ramach edukacji ekologicznej odwiedzili Siedzibę Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie. Wysłuchali pogadanki oraz obejrzeli na temat funkcji lasu, żyjących tam zwierząt i roślin, funkcjonowania nadleśnictwa. Uczniowie z ciekawością obejrzeli eksponaty w Centrum Edukacji Ekologicznej. Kolejnym punktem tej wyprawy, były zabawy integracyjne i gry terenowe na terenie Nadleśnictwa. Sprawdzały one wiedzę uczniów, umożliwiły integrację i sprawiły mnóstwo radości. Na zakończenie odbyło się pieczenie kiełbasek i wspólne zdjęcia.

Galeria

Prosimy o zapoznanie się z Komunikatem dyrektora Centralnej  Komisji  Egzaminacyjnej w sprawie szczegółowych  sposobów dostosowania  warunków  i  form  przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020

Komunikat CKE

P1040810Jednym z najważniejszych świąt w naszej szkole jest Święto Patrona Szkoły - Szarych Szeregów. Odbywa się ono zawsze pod koniec września i jest odchodzone bardzo uroczyście. Podczas tego wyjątkowego dnia następuje również przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w kolbuszowej Górnej. Podobnie było w tym roku.

Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą o godz. 9.00 w Kościele parafialnym. Czynny udział wzięli w niej: zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły. Po zakończeniu mszy świętej wszyscy udali się na uroczystą akademię. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkoły pani dyrektor Barbara Batory powitała zgromadzonych. Następnie uczniowie klasy VIII zaprezentowali krótki montaż słowno muzyczny "Pięknie umierać i pięknie żyć".

Kulminacyjnym momentem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej przez pania dyrektor. Dumne pierwszaki na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały dyplomy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem wsparli pierwszaków podczas tego wyjątkowego dnia.

Galeria

W dniach 8-10 kwietnia nasi uczniowie będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. W tych dniach odbywać się będą dwie pierwsze lekcje, następnie po obiedzie, od godziny 10.30 uczniowie będą uczestniczyć w naukach w kościele. Po nich rozchodzą się do domów. Dla uczniów potrzebujących opieki będzie czynna świetlica szkolna. 

20190322 100146Śpiewem, tańcem i paleniem marzanny w piątek 22 marca powitaliśmy wiosnę. Każda klasa ubrana w wylosowany wcześniej kolor prezentowała swoje przygotowania do przyjścia wiosny. Uczniowie śpiewali wiosenne piosenki, prezentowali swoje Panie Wiosny i marzanny, rozwiązywali zagadki, skakali przez skakankę, kopali piłkę, pisali wiersze i tańczyli. Było dużo zabawy i sporo rywalizacji. Teraz wszyscy czekamy na nagrodę - WIOSNĘ:)

Galeria