Dyrekcja szkoły informuje rodziców, że zapisu dziecka do klasy I można dokonać przez pocztę elektroniczną (JLIB_HTML_CLOAKING). Karty do zapisu można odebrać w szkole o godz. 9.00 lub w kościele. Kościół w ciągu dnia jest otwarty, a karty są wyłożone z tyłu za ławkami.

Zgodnie z decyzją MEN, od dnia 16 marca do 25 marca zajęcia w naszej szkole zostają odwołane.

W dniach 12 i 13 marca odbywać się będą zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą w tych dniach zapewnić opieki.

Planowany na sobotę, 14 marca dzień otwarty szkoły zostaje odwołany.

sppCzy wyobrażamy sobie dzisiaj życie bez internetu? Zapewne niewielu z nas mogłoby odpowiedzieć że tak. Internet stał się nieodłącznym elementem życia nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Lecz czy zawsze dzieci i młodzież korzystają z niego w sposób "odpowiedni"?
Czy zawsze wyszukują tylko przydatne i skierowane do nich informacje? Niestety nie.
Spektakl, który odbył się 10 stycznia, został przygotowany i przedstawiony przez uczennice z klasy VII i VIII. Miał na celu uświadomić nam wszystkim, jak zgubne jest nieprzemyślane korzystanie z zasobów internetowych.

Panu spiewajmy grajmy Mu! ...

20191220 103407k    W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przeżywali przedświąteczny piątek. W nastrój świąteczny wprowadzili nas najmłodsi uczniowie, którzy podczas apelu wigilijnego przedstawili jasełka pt. "Jasełkowa łezka - humoreska". Jak wskazuje tytuł, bogate w treść i oprawę muzyczną przedstawienie wzruszało i bawiło publiczność. Mali aktorzy bardzo angażowali się w swoje role, bo każda z nich była dopasowana jak ulał. Zabawne dialogi, piękne piosenki i pastorałki oraz co chyba najważniejsze cudowna ewangeliczna prawda o narodzeniu Chrystusa wspaniale ze sobą współgrały i zachęcały do refleksji.

   Również w tym dniu odbyły się wigilie klasowe zorganizowane wspólnie z wychowawcami klas i rodzicami. Śpiew kolęd, życzenia, łamanie się opłatkiem sprzyjało życzliwej atmosferze.

   Przewodnicząca SU złożyla życzenia świąteczne całej społecznośći szkolnej.

   Pani dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursów świątecznych na szczeblach powiatowym, gminym i szkolnym.

W niedzielę 12 stycznia przedstawienie jasełkowe będzie wystawione w kościele parafialnym w Kolbuszowej Górnej.

Galeria

 

IMG 20191218 WA0003Gminny Konkurs Tradycje i Zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia organizowany przez Szkołę Podstawową w Domatkowie juz od 15 lat gromadzi najlepszych artystów z naszej gminy. W tym roku uczniowie rywalizowali w kategorii muzycznej i plastycznej. W obu kategoriach nasi uczniowie zajęli najwyższe miejsca:

Kategoria platyczna: Piotruś Matykowski kl I - I miejsce (kategoria uczniów młodszych), Monika Pacyna kl. VI - I miejsce (kategoria uczniów starszych). 

Kategoria muzyczna: Łucja Radwańska kl.II - I miejsce (kategoria uczniów młodszych), Natalia Kurda kl. VI - I miejsce (kategoria uczniów starszych).

                                                                    GRATULUJEMY!!!

Galeria

20191206 090319Piątek 6 grudnia był dniem niezwykle wyczekiwanym przez naszych uczniów. Zgodnie z tradycją pojawił się u nas Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Wraz ze swoimi elfami już od pierwszych godzin lekcyjnych ciężko pracował, by wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom rozdać słodkie upominki. Najmłodsi uczniowie przygotowali dla Świętego Mikołaja niespodziankę w formie piosenki. Po rozdaniu prezentów Święty Mikołaj zaprosił uczniów klas I-V do wspólnej zabawy i śpiewania piosenek.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie i przygotowanie upominków! JJJ

20191206 090341   20191206 090441

W dniu 4 grudnia 2019 r. zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego „Owoce i warzywa kolorowe – smaczne i zdrowe” dla klas I - V zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Celem konkursu było wdrażanie dzieci do zdrowego odżywiania oraz promowanie talentów plastycznych. Wzięło w nim udział 35 uczniów. Oto wyniki:

I miejsce – Kamila Rozmus, Piotr Matykowski - kl. I, Szymon Rembisz - kl. II, Otylia Koczot - kl. III, Julia Pawlak - kl.V                        

II miejsce – Franciszek Tęcza, Łucja Radwańska - kl. II, Karolina Fryc, Tymon Augustyn - kl. III, Gabriela Konefał, Szymon Dec - kl. IV, Anna Wiktor - kl. V                                                                      

III miejsce – Gabriela Fryc, Zuzanna Olszowy, Krzysztof Rozmus – kl. I, Natalia Drąg – kl. II, Dawid Brożyna – kl. IV, Wiktoria Olszowy, Milena Wasik, Aleks Augustyn – kl. V                        

Wyróżnienia: Maja Drąg, Krzysztof Majerov, Karol Sudoł, Hubert Jadach, Seweryn Dębiak, Mateusz Wiktor – kl. I, Victor Tanasoiu, Kacper Kulig, Maciej Bogacz, Jan Michno – kl. II, Aleksandra Woźniak – kl. III, Aleksandra Augustyn, Lilianna Majerov, Adrian Sitarz, Szymon Wlazło – kl. IV.                                                                                                                                    

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy!

„Bliżej siebie”- pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole, we wtorek 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W ramach obchodów został zorganizowany konkurs plastyczny „Bliżej siebie-jak pomóc osobie niepełnosprawnej?”, którego zwyciężczyniami zostały Antonina Bebło z klasy III oraz Maja Drąg z klasy I. W tym dniu na znak integracji z osobami niepełnosprawnymi, dominował kolor żółty.          

Podsumowaniem obchodów było spotkanie z Panem Andrzejem Sondejem, który od urodzenia jest osobą niewidomą. Opowiedział nam o tym jak takie osoby radzą sobie w życiu i co pomaga im w codziennym funkcjonowaniu. Uczniowie mięli okazję zobaczyć i „czytać” książkę zapisaną alfabetem Braille’a, oglądać zegarek który służy osobom niewidomym, dowiedzieli się również jak można rozpoznawać banknoty i jak osoby niewidome poruszają się po mieście. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak telefon komórkowy Pana Andrzeja, który specjalnie zaprogramowany, w znacznym stopniu pomaga w codziennym funkcjonowaniu.

Nie bójmy się osób niepełnosprawnych - pomagajmy i szanujmy- bądźmy bliżej siebie!

IMG 20191128 WA0002W ramach XI Kolbuszowskiego Festiwalu Turystycznego, w piątek 22 listopada miał miejsce IX Wojewódzki Przegląd Piosenki Turystycznej. Wzięła w nim udział spora grupa uczniów naszej szkoły. Solo i w zespołach, z akompaniamentem własnym, rodziców i nauczycieli na scenie Miejskiego Domu Kultury zaprezentowali się: Siostry Radwańskie, Szalone Wiewiórki z kl. III, Franciszek Radwański, Jan Michno oraz Natalia Kurda. Hania i Łucja wyśpiewały II miejsce, Szalone Wiewiórki III, a Jaś Michno wyróżnienie. 

                                                                     Gratulujemy !!!

Galeria

28 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa podczas której zgodnie z tradycją były różne wróżby i zabawy.

Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Dzieci ustawiały buty w wyścigu po szybkie zamążpójście, wybierały pewien atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem, losowały magiczne liczby i kolory, a także przekłuwały szpilką serce z imionami przyszłej wybranki bądź wybranka. Uczniowie losowali zawody, które będą wykonywali w przyszłości, a także wróżyli sobie z kostek do gry.
Uczestnicy zabaw andrzejkowych opuszczali magiczny salon z uśmiechem na twarzach i nadzieją, że wróżby chociaż w niewielkim stopniu okażą się prawdziwe.