Dnia 21 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się VIII Gminny Konkurs „Matematyczny As Czwartych Klas”. Wzięło w nim udział 30 uczniów z dziewięciu szkół podstawowych gminy Kolbuszowa: SP Przedbórz, SP Domatków, SP nr 2 w Kolbuszowej, SP nr 1 w Kolbuszowej, SP Bukowiec, SP Werynia, SP Widełka, SP Zarębki i SP Kolbuszowa Górna.
Celem konkursu było poszerzenie i pogłębienie wiadomości i umiejętności matematycznych uczniów oraz wyłonienie talentów w tej dziedzinie. Uczniowie rozwiązywali zadania w pięciu konkurencjach: zadania zamknięte, zadania tekstowe, krzyżówka, figury geometryczne oraz skala i plan. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności matematycznych.
Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce - Eryk Wójcicki SP nr 1 w Kolbuszowej
II miejsce - Paweł Starzec SP Przedbórz
III miejsce - Maciej Słotwiński SP Przedbórz

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Gunia, który zajął szóste miejsce oraz Natalia Kurda. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!