20150528 124518

28 maja 49-osobowa grupa uczniów z klasy VI, V i IV wraz z opiekunami wyruszyła w Bieszczady. Głównym celem naszej wycieczki było wejście na Połoninę Wetlińską. Ponadto zaplanowaliśmy obserwację żubrów w zagrodzie pokazowej w Mucznem oraz spacer po zaporze w Solinie.

Po kilku deszczowych dniach czwartek przywitał nas pogodnym niebem więc mimo wczesnej pory z radością wyruszyliśmy w kierunku Sanoka, gdzie czekał na nas nasz przewodnik – pan Krzysztof. Dzięki jego opowieściom oraz coraz piękniejszym widokom zza okien autokaru, dalsza droga minęła bardzo szybko. Po dotarciu na Przełęcz Wyżną, wyposażeni w ciepłe bluzy i „nieprzemakalne" buty wyruszyliśmy w drogę na szczyt. Nie zważając na błoto, płynące potoczki wody i lekką zadyszkę maszerowaliśmy w górę. Po wyjściu ponad granicę lasu przywitało nas słońce, cudowne widoki oraz schronisko „Chatka Puchatka". Był czas na spacer po połoninie, zdjęcia i gorącą czekoladę. Powrotna droga w dół minęła bardzo szybko. Później jeszcze wizyta w Mucznem i w Solinie. Pożegnanie pana Krzysztofa i powrót do domu.
Dla niektórych z nas był to pierwszy wyjazd w prawdziwe góry. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Fundacji „Serce" za finansowe wsparcie tego wspaniałego wyjazdu
.