P1020086Już od dwunastu lat nasza szkoła jest organizatorem gminnego konkursu „Śladami Szarych Szeregów", który poświęcony jest patronowi szkoły. Tematyka konkursu zawsze koncentruje się wokół działalności wojennego harcerstwa oraz osób i wydarzeń z nim związanych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji byli bohaterowie książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec" – „Zośka", „Alek" i tak nam bliski, urodzony w Kolbuszowej „Rudy".
13 maja osiemnastu uczniów skupionych w trzyosobowych drużynach przystąpiło do rywalizacji w trzech kategoriach zadań. Najpierw obejrzeli fragment dokumentalnego filmu pt.:„Rudy, Zośka, Alek – historia", a następnie odpowiadali na pytania z nim związane, rozwiązywali test wiedzy o bohaterach „Kamieni na szaniec" oraz rozpoznawali fragmenty piosenek z Powstania Warszawskiego.
Niemalże bezbłędnie na wszystkie pytania odpowiedziały uczennice reprezentujące Szkołę Podstawową nr 2 w Kolbuszowej. Tuż za nimi znalazły się drużyny ze szkół w Widełce, a następnie w Kupnie. W konkursie wzięły także udział drużyny z Weryni, Domatkowa oraz reprezentanci naszej szkoły.
Fundatorami nagród w konkursie byli: Rzeszowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Burmistrz Kolbuszowej oraz Rada Sołecka z Kolbuszowej Górnej.
               Gratulujemy wszystkim uczniom oraz dziękujemy ich opiekunom i fundatorom nagród.