P1040810Jednym z najważniejszych świąt w naszej szkole jest Święto Patrona Szkoły - Szarych Szeregów. Odbywa się ono zawsze pod koniec września i jest odchodzone bardzo uroczyście. Podczas tego wyjątkowego dnia następuje również przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w kolbuszowej Górnej. Podobnie było w tym roku.

Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą o godz. 9.00 w Kościele parafialnym. Czynny udział wzięli w niej: zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły. Po zakończeniu mszy świętej wszyscy udali się na uroczystą akademię. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkoły pani dyrektor Barbara Batory powitała zgromadzonych. Następnie uczniowie klasy VIII zaprezentowali krótki montaż słowno muzyczny "Pięknie umierać i pięknie żyć".

Kulminacyjnym momentem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej przez pania dyrektor. Dumne pierwszaki na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały dyplomy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem wsparli pierwszaków podczas tego wyjątkowego dnia.

Galeria