20181221 110454„Taka niezwykła noc przypada tylko raz do roku. Przynosi radość i niebiański pokój. Dzieciątko małe w żłóbku już leży. Kto tylko może, do niego bieży….”
W nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przeżywali przedświąteczny piątek. Odbyły się wigilie klasowe zorganizowane wspólnie z wychowawcami klas, z pomocą rodziców. Przygotowane posiłki, śpiew kolęd oraz życzenia z opłatkiem w ręku sprzyjały życzliwej atmosferze oraz integracji zespołów klasowych.
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas najmłodsi uczniowie, którzy podczas apelu wigilijnego przedstawili jasełka pt.: „Ach! Co za noc” przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, króli…Uroku inscenizacji dodała oprawa muzyczna, śpiew pastorałek oraz nutka humoru i współczesności.
W styczniu na przedstawienie jasełkowe do naszej szkoły zaproszono przedszkolaków, a w niedzielę 13 stycznia mogli je obejrzeć wszyscy mieszkańcy na specjalnym występie w kościele parafialnym.

Galeria